Social Icons

facebook

wtorek, 7 stycznia 2014

Witamina P

Zwana też jest rutyną. Pod nazwą witaminy P kryje się wiele witamin zwanych bioflawonoidami lub flawonami. Wraz z witaminą C chronią one naszą skórę przed łatwo powstającymi sińcami. Wiele osób cierpi też z powodu pękających naczyń krwionośnych na twarzy, czyli tak zwanych pajęczynek. Nie należy tego lekceważyć, bo nie leczone powodują zaburzenia w mikrokrążeniu skóry i szkodzą naszej urodzie. Skłonność do tworzenia się sińców i pajęczynek oznacza, że osoba taka ma bardzo kruche naczynka krwionośne włosowate zwane kapilarami. I właśnie im potrzebna jest witamina P, która wzmacnia ich ścianki, uelastycznia je i uodpornia.
Stwierdzono, że najwięcej witaminy P zawiera aronia. Może nie dla wszystkich jest ona smaczna, ale świadomość jej wartości zdrowotnych powinna przekonać nas do tego owocu. Innym sposobem dostarczenia skórze wartościowych składników aronii są kosmetyki z wyciągiem z aronii. Antocyjany aronii mają zdolność do wnikania do ścian naczyń krwionośnych w obrębie skóry i uszczelniając, wzmacniając i uelastyczniając je, zapobiegają tworzeniu się nowych pajęczynek i podskórnych wybroczyn. Kosmetyki z wyciągiem z aronii mają również działanie odmładzające ponieważ, jak dowiodły ostatnie badania naukowe, antocyjany to silne antyoksydanty.

Maria

2 komentarze:

  1. No to zapraszam na kieliszeczek aroniówki :-) http://gospodaliteracka.wordpress.com/2013/10/06/aroniowka-nalewka-z-aronii/

    OdpowiedzUsuń