Social Icons

facebook

poniedziałek, 27 stycznia 2014

JOD - niezbędny do prawidłowego rozwoju człowieka

Swój przewodnik po biopierwiastkach rozpocznę od jodu. Głównie dlatego, że niedawno zrobiłam sobie prosty test na zawartość jodu w moim organizmie i niestety wypadł on niepomyślnie. Okazało się, ze mam znaczny niedobór tego pierwiastka. Test jest bardzo prosty. Należy na wewnętrznej stronie ręki ( bo tam skóra jest bardziej delikatna niż od zewnętrznej strony) od nadgarstka do łokcia rozsmarować 5 kropli jodyny. Jeżeli po 12 godzinach jest widoczny ślad jodyny to nie jest z nami tak źle, lecz jeśli do tego czasu nie pozostanie kolor jodyny, a posmarowane wcześniej miejsce przybierze z powrotem barwę skóry, to niestety wskazuje to na duży niedobór jodu.
Ten opisany przeze mnie sposób jest też jedną z form dostarczenia jodu organizmowi. Najskuteczniejszy jednak to przyjmowanie płynu Lugola.
Powie ktoś, że mamy przecież sól jodowaną. Właściwie tak, ale najczęściej jest to sól morska, a morza dzisiaj są niestety bardzo zanieczyszczone.
Moja przyjaciółka ze Stanów uważa, że w Polsce mamy doskonałe źródło soli jodowanej z kopalni w Wieliczce.
Dlaczego obecność jodu w naszym organizmie jest tak ważna? Dlatego, że jod usuwa z niego metale ciężkie, którymi niestety jesteśmy dziś „karmieni” pod różnymi postaciami. Ponadto właściwa ilość jodu wpływa na prawidłową pracę mózgu.
Tym krótkim artykułem chcę przekonać Was do przeczytania dość szczegółowych, ale niezmiernie istotnych informacji o jodzie i dlaczego usunięto go z wielu środków spożywczych. Dowiecie się też czym go zastąpiono i czym nam to grozi.
Dlatego namawiam wszystkich do zapoznania się z treścią dwóch artykułów.
Jeden jest na stronie bloga, a drugi to strona anglojęzyczna lekarza Davida Brownstein`a.


Źródła: 
Maria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz