Social Icons

facebook

wtorek, 5 listopada 2013

Zielona herbata

Zielona herbata to jeden z najsilniejszych antyoksydantów – zabezpiecza skórę przed zniszczeniem jej przez wolne rodniki. Doskonale nawadnia skórę nawet w jej głębokich warstwach, przez co zapobiega powstawaniu zmarszczek. Chroni nas również przed uszkodzeniami spowodowanymi słońcem.
Jednym z najważniejszych związków chemicznych w naszym ciele jest glutation ( trójpeptyd wytwarzany w komórkach w obecności witaminy C). Powstaje on w każdej komórce naszego ciała. Jego zadanie to oczyszczanie komórek i zabijanie patogenów ( czynniki wywołujące chorobę ). Oprócz funkcji ochronnych glutation ułatwia syntezę białka, co pobudza procesy regeneracyjne, zwiększa uwodnienie komórek oraz zapasy glikogenu ( prosty sacharyd wykorzystywany przez komórki do magazynowania energii) w mięśniach oraz przedłuża żywotność erytrocytów (czerwonych ciałek krwi).
Z badań wynika, że zielona herbata powstrzymuje utratę glutationu od 87% do 100% i redukuje produkcję enzymu, który niszczy glutation od 78% do100%. To z kolei pomaga naszej skórze utrzymać jędrność i zachować młody wygląd.
Silne działanie antyzapalne i łagodzące zawartych w zielonej herbacie polifenoli wykorzystywane jest również w leczeniu podrażnień skóry. Udowodniono, iż zielona herbata skutecznie hamuje aktywność enzymów odpowiedzialnych za nadmierną pracę gruczołów łojowych. Dlatego też, ekstrakty z zielonej herbaty stanowią składnik wielu kosmetyków wspomagających na przykład leczenie trądziku, czy trądziku różowatego.
Krem z zielonej herbaty.
Badania kliniczne potwierdziły znaczną redukcję ilości wyprysków i czerwonych plam u osób stosujących ten krem dwa razy dziennie.
Sama od kilku tygodni używam kremu wykonanego z wielu szalenie korzystnych dla skóry składników naturalnych, którego zasadniczym komponentem jest ekstrakt z zielonej herbaty.
Robi go dla mnie moja przyjaciółka, która wykonuje na zamówienie kosmetyki naturalne (szalenie rozpowszechniająca się w USA forma produkcji kosmetyków, ciesząca się wielkim zainteresowaniem klientów). Mogę więc potwierdzić, że zielona herbata i zawarte w niej związki rzeczywiście łagodzą objawy trądziku różowatego i kojąco działają na skórę taką jak moja.
Tradycyjnie podsyłam coś praktycznego. Przyznam szczerze, że nie zdążyłam wypróbować, ale zrobię to w najbliższym czasie.


TONIK Z ZIELONEJ HERBATY

- ½ szklanki wody źródlanej
- 2 łyżeczki liści zielonej herbaty

Liście zielonej herbaty wrzucamy do szklanki. Zalewamy wrzącą wodą i pozostawiamy przez 2 -3 minuty. Odcedzamy, a kiedy napar ostygnie wacikiem nasączonym tonikiem, zmywamy twarz.


Maria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz