Social Icons

facebook

poniedziałek, 4 listopada 2013

Tonik z octu jabłkowego

  U mnie weekend upłyną pod hasłem eksperymentów kosmetycznych ;), ale o efektach tych eksperymentów napisze Wam innym razem, bo dziś chciałam podzielić się moimi wrażeniami po zastosowaniu octu jabłkowego jako toniku do przemywania twarzy :). Pierwszy raz wypróbowałam go w okresie wakacyjnym i wczoraj znów do niego wróciłam. Jest to preparat idealny do mojej cery! Jeśli ocet będzie dla Was za mocny do bezpośredniego zastosowania na skórę twarzy, to możecie go oczywiście rozcieńczyć przegotowaną wodą bądź wodą destylowaną. Proporcje: 1 łyżka wody na jedną łyżkę octu. Następnie moczymy wacik w roztworze i przemywamy twarz. Jest to doskonały preparat dla osób z tłustą cerą, skłonnością do zaskórników i wyprysków. Warto szczególną uwagę zwrócić na przemywanie miejsc, które są najbardziej podatne na występowanie uciążliwych wyprysków. Pomimo nieprzyjemnego zapachu jaki pozostaje na twarzy po przemyciu jej octem, zdecydowanie polecam! Oczywiście zapach ten nie utrzymuje się na twarzy przez cały dzień, więc nie musicie się martwić ;).
  Przepis na ocet jabłkowy
  Składniki:
  ok. 40 g skórek jabłek
  0,5 litra wody
  Wykonanie: Skórki od jabłek wrzucamy do słoika i zalewamy przegotowaną chłodną wodą. Następnie słoik przykrywamy ściereczką i odkładamy na 4-6 tygodni w ciepłe miejsce. Od czasu do czasu zawartość słoja musimy przemieszać drewnianą łyżką. Kiedy zakończy się proces fermentacji ( ocet nie może się burzyć), przelewamy powstały ocet przez gazę do ciemnej butelki i odkładamy w chłodne miejsce.
  Warto wiedzieć:
  Może zdarzyć się tak, że podczas fermentacji pojawi się pleśń. Jest to niestety sygnał, że trzeba wylać nasz niedoszły jeszcze ocet. Przyczyn takiej sytuacji możemy doszukiwać się w nieodpowiednio dobranych jabłkach. Ocet jabłkowy robimy z jabłek ze sprawdzonego źródła, gdzie mamy pewność, że nie zawierają chemii.

  Miłego wieczoru
  Ania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz