Social Icons

facebook

wtorek, 17 września 2013

SkwalanNaturalny składnik ludzkiego ciała. Jest  substancją produkowaną przez komórki skóry człowieka i stanowi około 10 procent naszego sebum ( łój skórny). Działa jako bariera, chroniąc skórę przed utratą wilgoci i zapewnia organizmowi osłonę przed toksynami z zewnątrz.
Znów możemy pozazdrościć naszym maluchom, bo to ich skóra jest najbardziej bogata w skwalan. Poziom skwalanu w naszym ciele zaczyna spadać, kiedy rozpoczynamy drugą dekadę naszego życia.
Do celów kosmetycznych skwalan produkowany jest  z oliwy z oliwek i należy do bardzo ekskluzywnych komponentów występujących w ekskluzywnych kosmetykach.
Skwalan to także silny przeciwutleniacz, odmładzający środek nawilżający, który jest powszechnie stosowany jako dodatek do dezodorantów, balsamów do ust, szminek, balsamów do ciała, balsamów do opalania, i wielu innych produktów kosmetycznych. Jego właściwości sprawiają, że może łatwo wnikać w skórę i jest szybko i całkowicie wchłaniany,  pozostawiając skórę gładką i elastyczną.
Ma on również właściwości antybakteryjne i może być skuteczny w leczeniu objawów egzemy. U osób cierpiących na trądzik potrafi zmniejszyć nadmiar produkcji ropy ( bo nie zapycha porów ), kiedy użyjemy go do leczenia punktowego.
Skwalan powoduje też redukcję zmarszczek, znikanie blizn, naprawę uszkodzeń po promieniowaniu UV, a ponadto rozjaśnia piegi i przebarwienia skóry powstałe pod wpływem działania wolnych rodników. Na włosy działa jak odżywka, która sprawia, że ​​stają się one błyszczące, elastyczne i mocne.
Stosując odżywczy dla skóry skwalan, nadamy naszej skórze miękkości i zdrowego wyglądu.
Ponieważ nie jest on olejem tłustym możemy stosować go bezpośrednio- najlepiej  na  wilgotną skórę i wokół oczu. Absolutnie nie podrażnia delikatnej skóry wokół oczu. Sprawdziłam!!! Faktycznie szybko się wchłania i czyni skórę  miękką i delikatną.
Jest to następny  ( po kwasie hialuronowym ) środek, który sam bezpośrednio możemy aplikować na skórę. Spróbujcie, a przekonacie się, że mam rację.

Maria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz