Social Icons

facebook

poniedziałek, 9 września 2013

Czym jest kwas hialuronowy?
Czy zwróciliście uwagę, że obecnie bardzo często jednym ze składników kremów odmładzających jest kwas hialuronowy?
Czym jest kwas hialuronowy?
Jest naturalnym składnikiem wytwarzanym przez nasz organizm. Występuje we wszystkich komórkach naszego ciała.50% kwasu hialuronowego znajduje się w macierzy wewnątrzkomórkowej skóry. Powoduje on, że nasza skóra jest odpowiednio nawilżona, a przez to gładka i elastyczna. Małe dzieci mają go najwięcej. Widzimy to, gdy bierzemy na ręce takiego malucha. Jego skóra jest bardzo miła w dotyku.  Jednakże z wiekiem ubywa nam kwasu hialuronowego, bo nie wytwarzamy go w takiej ilości, jaka byłaby nam potrzebna.
Kiedy nasza skóra traci odpowiedni stopień wilgotności staje się obwisła, sucha i pomarszczona.
Cóż możemy zrobić, aby przywrócić młodzieńczy wygląd naszej skórze?
Nie musimy uciekać się do niezbyt przyjemnego sposobu polegającego na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w gabinecie kosmetycznym ( wygładzanie zmarszczek). Poza tym taki zabieg nie wystarcza na długo, co oznacza, że trzeba go często ponawiać, aby dobrze wyglądać.
Możemy jednak poprawić swój wygląd nie stosując  takich nieco bolesnych sposobów. Używając kosmetyki z kwasem hialuronowy dostarczamy naszej skórze tego brakującego  składnika odżywczego i przywracamy jej młody wygląd. Kwas hialuronowy działa też jako nośnik innych składników antyaging zawartych w kosmetykach. Uzyskujemy w krótkim czasie widoczne efekty, ponieważ nasza skóra wchłania kwas hialuronowy na poziomie komórkowym. Ponadto, kwas ma niesamowitą zdolność wiązania wody:1 cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi  związać 1 litr wody, co oznacza, że zwiększa swoją objętość 1000- krotnie.
Możemy również uzupełniać niedobór kwasu hialuronowego jedząc czerwone mięso, warzywa korzeniowe ( słodkie ziemniaki, konnyaku- rodzaj ziemniaka uprawianego w Japonii,  marchew ) oraz  zielone warzywa takie jak kapusta czy szpinak, Ważne jest, abyśmy warzywa te jedli ( w miarę możliwości ) na surowo.
Na rynku pojawiły się też tabletki kwasu hialuronowego. Jednakże kwas ten przyjmowany jako suplement diety nie jest dobrze wchłaniany.
Lepiej jest kiedy organizm sam wytworzy go w naszym ciele lub kiedy dostarczamy go z zewnątrz w postaci kremu lub serum.
Kwas hialuronowy możemy stosować bezpośrednio na skórę. Najlepiej smarować nim  wilgotną skórę. Natychmiast  robi się jedwabista i bardzo miła w dotyku. 

Maria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz