Social Icons

facebook

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Mniej znane oleje w kosmetyce

Ponieważ sama od dłuższego czasu robię kosmetyki, dlatego przeglądam często różne strony w internecie w poszukiwaniu ciekawych półproduktów. Ostatnio znalazłam opis kilku mało u nas popularnych olejów. W najbliższym czasie postaram się niektóre z nich wykorzystać w moich kosmetykach i opisać ich działanie.

OLEJ Z NASION BAOBABU
Pochodzi z południowej i wschodniej Afryki, gdzie od wieków używano go jako środka kojącego różne rodzaje bólu np. bóle reumatyczne. Jego właściwości nawilżające sprawiają, że wykorzystywany jest w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów i skóry. Badania dowodzą, że olej ten poprawia elastyczność skóry i pobudza jej komórki do regeneracji. Olej z nasion baobabu bogaty jest w witaminę A, B, C, D, E, F. Polecany jest do cery suchej i wrażliwej. Ma też bardzo ważną zaletę - należy do jednego z najtrwalszych olei, co oznacza, że odporny jest na jełczenie.


OLEJ ANDIROBA
Pozyskiwany z drzewa pokrewnego do drzewa mahoniowego i czasami zwany „królewskim mahoniem”. Olej ten również doskonale niweluje ból, także ten reumatyczny.

Olej andiroba bogaty jest w kwasy omega-3 i rzadko spotykany w olejach roślinnych kwas gamma-linolenowy. Co prawda kwas ten jest składnikiem ceramidów cementu międzykomórkowego, ale z wiekiem jego ilość w naszym organizmie maleje, a jego brak powoduje, że nasza skóra staje się sucha i mniej elastyczna, a my jesteśmy bardziej podatni na alergie i podrażnienia. Ponieważ olej andiroba powstrzymuje starzenie, ma dużą zdolność przenikania w głębokie warstwy skóry oraz doskonale się wchłania, dlatego znalazł zastosowanie w kosmetyce. Zawarte w nim limonoidy działają odstraszająco na owady, co można wykorzystać a kremach i balsamach na lato.  

Maria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz