Social Icons

facebook

czwartek, 12 czerwca 2014

Aleos pospolity jako środek ściągający i nawilżającyPonieważ aloes zawiera  99% wody, jako składnik kosmetyków, pełni rolę środka nawilżającego, ale może też zabezpieczać wilgotność skóry.
Jeśli stosujemy kremy nawilżające to musimy wiedzieć, że niektóre z nich zabezpieczają wilgotność skóry, inne zaś „ściągają „ wilgotność z powietrza.
W składzie wielu kosmetyków znajdziemy różne środki nawilżające np. gliceryna czy propylen glikolowy, które przyciągają wodę. Mogą one pochłaniać wilgoć z powietrza lub znajdują ją w skórze właściwej. W tym ostatnim przypadku, w wyniku tego procesu, komórki skóry właściwej ulegają wysuszaniu i należy je ponownie nawilżyć.
Czy możemy zastosować aloes bezpośrednio na skórę? Zważywszy, że aloes ma zarówno właściwości ściągające jak i nawilżające, to wszystko zależy od tego jaką mamy cerę.
I tak, w przypadku cery suchej trzeba aloes zmieszać ze środkiem nawilżającym lub olejem (olej ze słodkich migdałów, avocado, z oliwek ), natomiast kiedy cera jest tłusta możemy aloes zastosować bezpośrednio na skórę. Będziemy mieli tu do czynienia z dwoma procesami: przenikaniem  i ściąganiem, które są stymulowane właściwościami aloesu. W ten sposób lepiej zostanie wchłonięty środek nawilżający, a wilgotność skóry będzie lepiej zabezpieczona.

Maria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz