Social Icons

facebook

piątek, 16 sierpnia 2013

Nie bójmy się słońca!!!


Ponieważ mamy jeszcze słoneczne lato i prognozy na najbliższe tygodnie są bardzo optymistyczne, postanowiłam przekazać Wam garść informacji, które może niektórych zaskoczą.
Ileż to razy spacer w piękny słoneczny dzień wprawił nas w doskonały humor?
Obecność słońca nie tylko wyraźnie poprawia nastrój, ale pomaga też w obniżeniu ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i cukru, naprawia  system immunologiczny, reguluje ciężar ciała, leczy  przewlekłe stany chorobowe, chroni przed wieloma chorobami nowotworowymi, słowem uzdrawia nasze ciało i ducha.
Prowadzone od wielu lat badania kliniczne, udowodniły, że promienie słoneczne hamują rozwój 17 różnych rodzajów raka. Natomiast brak słońca powoduje rozwój choroby nowotworowej, depresji czy choroby serca.
Rozliczne badania dokonane w Australii i Wielkiej Brytanii, a opisane w renomowanych czasopismach medycznych ( The Lancet, International Journal of Cancer, Journal of the National Cancer Institute ) udowadniają, że zachorowanie na raka skóry ( w tym groźnego czerniaka) jest o wiele mniejsze u ludzi przebywających stale na słońcu niż na przykład u pracowników biurowych. Zachorowanie na raka skóry zwiększa się też u osób przebywających w otoczeniu światła fluorescencyjnego.
Wiele badań  dowiodło, że wbrew powszechnemu przekonaniu, mocna opalenizna szczególnie dzieci i młodzież, jest ochroną przed czerniakiem.
Słońce przyczynia się do wytworzenia w naszym organizmie pod wpływem promieni UV witaminy D, która chroni przed  różnymi chorobami.
Przebywanie z kolei przez wiele godzin w zamkniętych pomieszczeniach powoduje spadek witaminy D i jak zauważyli lekarze prowadzi to do  wzrostu zachorowań na raka, cukrzycę i choroby serca.


A oto wielorakie, dobroczynne działanie witaminy D:
- poprawia nastrój i stymuluje pracę mózgu
- hamuje powstawanie raka, w tym raka piersi, prostaty i jajników
- hamuje i leczy choroby kości ( osteoporozę)
- hamuje rozwój depresji i schizofrenii
- poprawia pracę trzustki
- zapobiega  rozwojowi cukrzycy
- pomaga schudnąć
- poprawia sen
- daje więcej energii w ciągu dnia
- obniża wysokie ciśnienie krwi
- obniża podwyższony poziom cukru
- obniża zły cholesterol
- powoduje wzrost limfocytów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie systemu immunologicznego

 Co więc powoduje raka?
 Kancerogeny zawarte w produktach spożywczych, a jednocześnie brak w naszym pożywieniu składników odżywczych, które powstrzymywałyby rozwój komórek rakowych.

Prawda o filtrach słonecznych:
- skutecznie przeciwdziałają  wytwarzaniu melaniny- naturalna ochrona skóry
- blokują produkcję witaminy D
- wiele substancji chemicznych w filtrach jest kancerogennych
- posiadają syntetyczne hormony, które uszkadzają tkankę łączną

Czy nadal uważacie, że filtr słoneczny chroni naszą skórę przed rakiem?
Nie ma żadnych dowodów na to, że filtr słoneczny chroni nas przed rakiem skóry, a wręcz przeciwnie badania dowodzą , iż jest on jednym z czynników powodujących  wzrost zachorowalności na raka skóry.

Maria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz