Social Icons

facebook

niedziela, 16 listopada 2014

Dlaczego cukier jest niezdrowy

Cieplna obróbka żywności pozbawia ją „biologicznej informacji’ ( jak to określa Michał Tombak), którą otrzymała od słońca, wody i ziemi. Taki pokarm jest obcy dla naszego organizmu i żeby go przyswoić, organizm nasz musi oddać własne zapasy.
Jako przykład Tombak podaje buraki i otrzymywany z nich cukier. W buraku znajduje się wiele witamin, soli mineralnych, fermentów i hormonów. Cukier to produkt poddany wcześniej oczyszczeniu, krystalizowaniu i filtrowaniu. Białą barwę otrzymuje poprzez działanie na niego chlorku wapnia. Do naszego żołądka dostaje się w postaci sacharozy, w której nie ma ani witamin, ani soli mineralnych, ani też substancji biologicznie aktywnych. Żeby tak wysokokaloryczny produkt został wchłonięty przez organizm, musi by dołączona inna substancja, której w cukrze brakuje. Stąd nasz organizm musi oddawać własne zapasy np.wapń z zębów ( powoduje próchnicę), żelazo i inne pierwiastki z krwi ( powoduje cukrzycę). Badania dowodzą, że cukier jest dla naszego organizmu całkowicie obcą substancją, a na dodatek wcale nie jest wchłaniany.

Może teraz lepiej zrozumiemy, dlaczego nie warto przyzwyczajać dzieci od najmłodszych lat do picia słodzonych napojów i jedzenia słodyczy.

Maria


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz