Social Icons

facebook

czwartek, 6 lutego 2014

Magnez

Cytując za Panią doktor Amelią Serbin „ magnez, mangan, selen, lit, kobalt, cynk i wapń oraz witaminy A, C i E są niezbędne do zachowania sprawności procesów biochemicznych ” w naszym organizmie. „ Są one również antagonistami dwutlenku węgla, dwutlenku siarki, tlenku azotu, kadmu, ołowiu, rtęci, fluoru a także innych związków chemicznych skażających naturalne środowisko człowieka i zwierząt.”

MAGNEZ

Magnez chroni nas przed miażdżycą, zawałem serca i kamicą nerkową, a także zapobiega nadmiernemu poceniu się i nerwowości. Ma także swój udział w obniżeniu cholesterolu. Jest potrzebny organizmowi do przyswajania prawie wszystkich pierwiastków. Bez niego organizm nasz nie może przyswoić wapnia i witaminy C.
Brak magnezu powoduje między innymi: drętwienie kończyn, kurcze, mrowienie, wypadanie włosów, łamliwość paznokci, próchnice zębów, poranne zmęczenie mimo długiego snu, drganie powiek i wiele innych.
Gdzie możemy znaleźć najwięcej magnezu? W mące razowej, kaszach, kakao, pełnej czekoladzie, orzechach, fasoli, grochu i w zielonych liściach roślin uprawianych na prawidłowo nawożonej glebie.
W bezcennej książce dr Amelii Serbin znajdziemy wyjaśnienie, co to jest prawidłowo nawożona gleba. Dowiemy się, że odżywiona gleba to taka, która bogata jest w mikroorganizmy i dżdżownice.
Są tacy, jak pisze dr Serbin, co uważają, „że dżdżownice potrafią neutralizować niektóre pierwiastki radioaktywne, a metale ciężkie odpowiednio poukładać do postaci nieprzyswajalnych lub nawet pożytecznych dla rośliny, człowieka i roślinożernych zwierząt.”

Nasze ciało zawiera 20 do 30 gram magnezu, z tego 50% do 70% znajduje się w kościach, pozostała część w mięśniach, gruczołach wydzielania wewnętrznego i nieco we krwi. Jeśli organizmowi potrzebny jest magnez, a my nie dostarczamy mu go w pożywieniu, to jest on „wykradany” przez krew z naszych kości.

Źródło informacji: Serbin Amelia, Lepiej zapobiegać niż leczyć, Bydgoszcz 1991


Przepis na pastę orzechową wg dr Ewy Dąbrowskiej:
Zmielić w blenderze 20 dkg orzechów ( ziemnych, włoskich, migdałów), dodać 2 łyżki oleju i 1 łyżeczkę miodu, szczyptę soli.

Maria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz