Social Icons

facebook

poniedziałek, 13 października 2014

D-pantenol

Zwany również prowitaminą B5 jest często składnikiem wielu produktów kosmetycznych. Pobudza on komórki do regeneracji, nawilża i łagodzi podrażnienia. Działa przeciwzapalnie i pomaga leczyć drobne rany. Dlatego panthenol dodaje się do kosmetyków do cery wrażliwej i emulsji po opalaniu. Dzięki niemu skóra staje się bardziej miękka i elastyczna.
Pantenol dobrze się wchłania nie tylko w skórę, ale i we włosy. Mocno je nawilża, bo jest higroskopijny. To znaczy, że pochłania wodę z otoczenia i zatrzymuje we włosach. Ponadto wnika w mieszki włosowe. Działa na nie odżywczo i wpływa na kondycję nowych włosów. Dzięki niemu rosną mocniejsze. Stąd pantenol to częsty składnik szamponów i odżywek do włosów. Ponadto D-pantenol chroni włosy przed mechanicznymi uszkodzeniami i zwiększa odporność na czynniki zewnętrzne.
D-pantenol stosuje się również w produktach pielęgnujących paznokcie. Preparat poprawia nawodnienie płytki paznokciowej (wzrasta zawartość wody w keratynie), jej elastyczność i twardość.
Sama od ponad roku robię wodę micelarną z D-pantenolem, żel do rąk i stóp oraz tonik. Moi bliscy i ja bardzo sobie chwalimy te produkty. Faktycznie kondycja skóry się poprawia. Warto spróbować. Ale jak zawsze, trzeba kupować naturalną witaminę, a nie syntetyczną. 
Maria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz