Social Icons

facebook

niedziela, 27 kwietnia 2014

Krzem

Jest to pierwiastek o niebagatelnym znaczeniu, ale chyba trochę niedoceniany. Zapobiega on stanom zapalnym skóry, różnym schorzeniom skórnym, leczy grzybice i łupież. Potrzebny jest, kiedy wypadają nam włosy i łamią się paznokcie. Wyczytałam również, że wyleczono trądzik różowaty przez podawanie krzemionki. Będę musiała to dokładnie przestudiować.
Jeśli chodzi o rośliny to najwięcej krzemu zawiera skrzyp ( około 60 %, dużo jest go w okresie od połowy lipca do sierpnia ), potem poziewnik, rdest ptasi, perz, pokrzywa i podbiał, które mają już tylko 0,25% tego związku.
Natomiast chcąc dostarczyć go naszemu organizmowi z produktów spożywczych musimy jeść otręby, płatki owsiane i razowy chleb.

W trosce o nasz zdrowy wygląd warto stosować krzemionkę zewnętrznie. W tym celu należy wymieszać w równych ilościach podbiał, rdest ptasi, perz, skrzyp i poziewnik, póżniej 2-3 łyżki tych ziół zalać 2 szklankami wody i gotować 15 minut. Następnie dolać 2 łyżki octu, żeby zakonserwować płyn ( jeśli zmętnieje to znaczy, że się zepsuł). Tak przygotowaną miksturą , po umyciu, przecieramy twarz i całe ciało 2-3 razy w tygodniu. Poprawia jędrność skóry i przywraca nam młody wygląd.

Maria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz