Social Icons

facebook

O blogu
Nasze motto to: „ Jesteś tym co jesz” i „To co możesz zjeść możesz również położyć na twarz”.

Te dwa stwierdzenia oddają kondycję naszego ciała. Przecież to oczywiste, że zdrowe (pozbawione chemii) jedzenie dostarcza naszemu organizmowi wartościowych składników, a to wpływa również na nasz wygląd. Z kolei stosując naturalne kosmetyki zaopatrujemy naszą skórę w elementy, które wnikając w głąb, nie powodują uszkodzenia kolejnych jej warstw oraz nie wprowadzają do komórek związków, które wywołują stany zapalne, alergiczne lub powoli prowadzą do rozwoju groźnych chorób.
Do niedawna byłyśmy nieświadomymi klientkami supermarketów i sklepów z kosmetykami. Oczywiście, że nie odstąpiłyśmy całkowicie od kupowania gotowych kosmetyków i produktów spożywczych w sklepach, ale stałyśmy się bardziej ostrożne w ich wybieraniu i w  miarę możliwości zaczęłyśmy wprowadzać do swojego życia zdrową żywność i kosmetyki naturalne. Punktem zwrotnym stało się przygotowywanie materiałów na szkolenia. Uświadomiłyśmy sobie wtedy, że aby uzmysłowić innym dobre i złe działanie kosmetyków trzeba poznać budowę skóry. Poznałyśmy funkcjonowanie komórek naszego organizmu. I tak zgłębiając temat zrozumiałyśmy, że to wcale nie jest bez znaczenia, co w siebie wcieramy, a już tym bardziej co jemy.
Nasze poszukiwania zdrowej żywności doprowadziły nas do kilku ciekawych i godnych polecenia źródeł żywności ekologicznej oraz literatury o tym, jak zachować zdrowie i urodę. Na temat dbania o urodę zgromadziłyśmy dość pokaźną literaturę. A poza tym zaczęłyśmy stosować kosmetyki ( co do których jesteśmy całkowicie pewne, że nie zawierają żadnej szkodliwej substancji) produkowane w małym kosmetycznym laboratorium  w USA. Oferowane przez tę firmę produkty to „kosmetyki na zamówienie”, których skład został opracowany w oparciu o najnowsze odkrycia i badania naukowe.
Założyłyśmy blog, żeby podzielić się tym, co wiemy oraz przekonać Was, że stosowanie kosmetyków naturalnych musi iść w parze ze zdrowym odżywianiem. Podamy Wam przepisy na to, jak zrobić ciekawe, proste, zdrowe, a co najważniejsze tanie kosmetyki. Wiadomo, że w tak chemicznym świecie, w jakim przyszło nam żyć, dbanie o zdrowie może nie być łatwym zadaniem, ale warto spróbować, gdyż lepiej jest zapobiegać chorobom niż je leczyć. Jeżeli informacje podane na blogu nie przekonają Was, że warto dbać o swoje zdrowie, to zapraszamy na bezpośrednie spotkanie (warsztaty), na którym będziecie mogły zrobić kosmetyki samodzielnie. Zobaczycie ile radości sprawia świadomość, że robicie coś dla siebie, a kosmetyk, który będziecie stosować nie szkodzi Waszemu zdrowiu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz